Состојба на Патиштата

Состојба на патиштата 21.06.2019

СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничниот премин Богородица, за излез од државата се чека околу 15 – 30 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата. ВНИМАТЕЛНО: АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на ...

Read More »

Состојба на патиштата 20.06.2019

СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. ИЗМЕНЕТ РЕЖИМ НА СООБРАЌАЈ: Поради одрони, сообраќајот на регионалниот пат Делчево – Каменица се одвива по една сообраќајна лента. Се преземаат мерки за рaсчистување на коловозот. ИЗВЕСТУВАЊЕ: Виадукт трејд ДООЕЛ дека денес – 19.06.2019 ќе се започне со изведување на градежни активности при поставување на индуктивни јамки на автопат А2, ...

Read More »

Состојба на Патиштата, Среда, 19.06.2019

Поради одрони, сообраќајот на регионалниот пат Делчево- Македонска Каменица се одвива по една сообраќајна лента. Се преземаат мерки за расчистување на коловозот. ИЗВЕСТУВАЊЕ: Виадукт трејд ДООЕЛ известува дека на ден 19.06.2019 година ќе се започне со изведување на градежни активности при поставување на индуктивни јамки на автопат А2, патен правец Маврово – Кичево, за што ќе се изврши промена на ...

Read More »

Состојба на Патиштата, Вторник, 18.06.2019

Поради одрони, сообраќајот на регионалниот пат Делчево- Македонска Каменица се одвива по една сообраќајна лента. Се преземаат мерки за расчистување на коловозот. ИЗВЕСТУВАЊЕ:На ден 19.06.2019 (среда) ќе се започне со изведување на градежни активности за поставување на електрично осветлување на крстосницата Другово, на магистрален пат А2, делница: Кичево-Охрид, за што ќе се изврши промена на режимот на сообраќај, во времетраење ...

Read More »

Состојба на Патиштата, Понеделник, 17.06.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата. ВНИМАТЕЛНО: АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, ...

Read More »

Состојба на Патиштата, Петок, 14.06.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата. ВНИМАТЕЛНО: АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните ...

Read More »

Состојба на Патиштата, Среда, 12.06.2019

Виадукт трејд известува дека денес – 12.06.2019 ќе се започне со изведување на градежни активности при поставување на индуктивни јамки на Регионален пат Р1302, патен правец Смојмирово-Берово , за што ќе се изврши промена на режимот на сообраќај. Виадукт трејд известува дека утре – 13.06.2019 ќе се започне со изведување на градежни активности при поставување на индуктивни јамки на Регионален ...

Read More »

Состојба на Патиштата, Вторник, 11.06.2019

Втор Поради сообраќајна незгода на скопската обиколница кај клучка Радишани, во правец од Волково кон Смилковци, сообраќајот е во прекин. Возилата се пренасочуваат кај клучката Качанички пат кон Скопје. ИЗВЕСТУВАЊЕ: Ве известуваме дека на ден 10.06.2019 ќе се започне со изведување на градежни активности при поставување на индуктивни јамки на Автопат А4, патен правец Крупиште-Пробиштип (крстосница Пробиштип) за што ќе ...

Read More »

Состојба на Патиштата, Понеделник, 10.06.2019

Од 5 јуни 2019 година, автопатот Миладиновци – Свети Николе – Штип е пуштен за сообраќај во двата правци. Апел до сите корисници да ја почитуваат поставената хоризонтална и вертикална сигнализација. Упатуваме благодарност до сите граѓани кои во овие неколку месеци беа трпеливи во однос на користење на оваа автопатска делница. СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви ...

Read More »

Состојба на Патиштата, Петок, 07.06.2019

Од 5 јуни 2019 година, автопатот Миладиновци – Свети Николе – Штип е пуштен за сообраќај во двата правци. Апел до сите корисници да ја почитуваат поставената хоризонтална и вертикална сигнализација. Упатуваме благодарност до сите граѓани кои во овие неколку месеци беа трпеливи во однос на користење на оваа автопатска делница. ИЗВЕСТУВАЊЕ: Виадукт Трејд известува дека на ден 07.06.2019 ќе ...

Read More »