Состојба на Патиштата

Состојба на Патиштата, Вторник, 16.04.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. ВНИМАТЕЛНО: АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово ...

Read More »

Состојба на Патиштата, Понеделник, 15.04.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. ВНИМАТЕЛНО: АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани ...

Read More »

Состојба на Патиштата, Петок, 12.04.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. НОРМАЛИЗИРАН СООБРАЌАЈ: Екипите на ЈП Македонијапат ги расчистија снежните наноси и целосно е оспособен за сообраќај патниот правец Маврово – Галичник. ИЗВЕСТУВАЊЕ: Г.П. Илинден-Струга известува дека на 12.04.2019 од 11 до 15 часот ќе има прекини на сообраќајот во времетраење од 15 минути поради изведување на минерски работи на патниот ...

Read More »

Состојба на Пaтиштата, Четврток, 11.04.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. ПРЕКИН НА СООБРАЌАЈ: Од 10.04. екипите на ЈП Македонијапат работат на расчистување на снежните наноси и целосно оспособување за сообраќај на патниот правец Маврово – Галичник. Работите ќе траат во наредните два до три дена до целосно расчистување. ИЗВЕСТУВАЊЕ: Г.П Илинден-Струга известува дека од 12.04.2019 поради изведување на градежни работи изградба ...

Read More »

Состојба на Патиштата, Среда, 10.04.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. ПРЕКИН НА СООБРАЌАЈ: Од 10.04. екипите на ЈП Македонијапат работат на расчистување на снежните наноси и целосно оспособување за сообраќај на патниот правец Маврово – Галичник. Работите ќе траат во наредните два до три дена до целосно расчистување. ИЗВЕСТУВАЊЕ: Друштвото Асфалт ДООЕЛ Скопје, известува дека поради изведување на градежни работи за ...

Read More »

Состојба на Патиштата, Вторник, 09.04.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: Од 08.04.2019 до 11.04.2019 ќе се започне со изведување на градежни активности при поставување на индуктивни јамки на Автопат А1, делница Миладиновци – Куманово (стара наплатна станица Романовце) за што ќе се изврши промена на режимот на сообраќај. ЗАБРАНА ЗА ТМВ: На 04.04.2019 година од 11:30 часот поради оштетување на ...

Read More »

Состојба на Патиштата, Понеделник, 08.04.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: Од денеска 08.04.2019 до 11.04.2019 ќе се започне со изведување на градежни активности при поставување на индуктивни јамки на Автопат А1, делница Миладиновци – Куманово (стара наплатна станица Романовце) за што ќе се изврши промена на режимот на сообраќај. ЗАБРАНА ЗА ТМВ: На 04.04.2019 година од 11:30 часот поради ...

Read More »

Состојба на Патиштата, Петок, 05.04.2019

Ескаватори Мк известуваат дека поради рехабилитација на регионален пат Р1204, делница Куманово- Свети Николе Л=32 км од ден 28.03.2019 год ќе има одобрен времен режим на сообраќај. ЗАБРАНА ЗА ТМВ: На 04.04.2019 година од 11:30 часот поради оштетување на мостот во с.Ваташа на регионалниот пат „Кавадарци – с.Мрежичко” воведена е забрана за ТМВ. СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива ...

Read More »

Состојба на Патиштата, Четврток, 04.04.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. СЕЗОНСКО ЗАТВОРАЊЕ: Регионалниот пат Р-2332 патен правец Ресен – Охрид (Отешево – Трпејца, преку национален парк Галичица) од 15.11.2018 е затворен за сообраќај. Од охридската страна возилата со вкупна тежина до 3,5 тони можат да соообраќаат само до месноста “Kорита”.Се очекува да биде отворен на 01.05.2019 год. ВАЖНО: Ве информираме ...

Read More »

Состојба на Патиштата, Среда, 03.04.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. СЕЗОНСКО ЗАТВОРАЊЕ: Регионалниот пат Р-2332 патен правец Ресен – Охрид (Отешево – Трпејца, преку национален парк Галичица) од 15.11.2018 е затворен за сообраќај. Од охридската страна возилата со вкупна тежина до 3,5 тони можат да соообраќаат само до месноста “Kорита”.Се очекува да биде отворен на 01.05.2019 год. ВАЖНО: Ве информираме дека ...

Read More »