Состојба на Патиштата

Состојба на Патиштата, Понеделник, 22.04.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата. ВАЖНО: Ве информираме дека автопатот Миладиновци – Штип, секција Миладиновци – Кадрифаково и Кадрифаково – Миладиновци не е пуштен за сообраќај. На автопатот се вршат проверки ...

Read More »

Состојба на Патиштата, Петок, 19.04.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата. ИЗВЕСТУВАЊЕ : Ве известуваме дека на ден 19.04.2019 и 20.04.2019 ќе се започне со изведување на градежни активности при поставување на индуктивни јамки на Автопат ...

Read More »

Состојба на Патиштата, Четврток, 18.04.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата. ВАЖНО: Ве информираме дека автопатот Миладиновци – Штип, секција Миладиновци – Кадрифаково и Кадрифаково – Миладиновци не е пуштен за сообраќај. На автопатот се вршат ...

Read More »

Состојба на Патиштата, Среда, 17.04.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата. ИЗВЕСТУВАЊЕ: Виадукт трејд известува дека од 15.04.2019 до 17.04.2019 ќе се изведуваат градежни активности при поставување на индуктивни јамки на Автопат А1, делница Куманово – ...

Read More »

Состојба на Патиштата, Вторник, 16.04.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. ВНИМАТЕЛНО: АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово ...

Read More »

Состојба на Патиштата, Понеделник, 15.04.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. ВНИМАТЕЛНО: АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани ...

Read More »

Состојба на Патиштата, Петок, 12.04.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. НОРМАЛИЗИРАН СООБРАЌАЈ: Екипите на ЈП Македонијапат ги расчистија снежните наноси и целосно е оспособен за сообраќај патниот правец Маврово – Галичник. ИЗВЕСТУВАЊЕ: Г.П. Илинден-Струга известува дека на 12.04.2019 од 11 до 15 часот ќе има прекини на сообраќајот во времетраење од 15 минути поради изведување на минерски работи на патниот ...

Read More »

Состојба на Пaтиштата, Четврток, 11.04.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. ПРЕКИН НА СООБРАЌАЈ: Од 10.04. екипите на ЈП Македонијапат работат на расчистување на снежните наноси и целосно оспособување за сообраќај на патниот правец Маврово – Галичник. Работите ќе траат во наредните два до три дена до целосно расчистување. ИЗВЕСТУВАЊЕ: Г.П Илинден-Струга известува дека од 12.04.2019 поради изведување на градежни работи изградба ...

Read More »

Состојба на Патиштата, Среда, 10.04.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. ПРЕКИН НА СООБРАЌАЈ: Од 10.04. екипите на ЈП Македонијапат работат на расчистување на снежните наноси и целосно оспособување за сообраќај на патниот правец Маврово – Галичник. Работите ќе траат во наредните два до три дена до целосно расчистување. ИЗВЕСТУВАЊЕ: Друштвото Асфалт ДООЕЛ Скопје, известува дека поради изведување на градежни работи за ...

Read More »

Состојба на Патиштата, Вторник, 09.04.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: Од 08.04.2019 до 11.04.2019 ќе се започне со изведување на градежни активности при поставување на индуктивни јамки на Автопат А1, делница Миладиновци – Куманово (стара наплатна станица Романовце) за што ќе се изврши промена на режимот на сообраќај. ЗАБРАНА ЗА ТМВ: На 04.04.2019 година од 11:30 часот поради оштетување на ...

Read More »