Состојба на Патиштата

Состојба на Патиштата, Четврток, 13.02.2020

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. ВНИМАТЕЛНО: АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, ...

Read More »

Состојба на Патиштата, Среда, 12.02.2020

ЗАБРАНА ЗА ТЕШКИ ТОВАРНИ ВОЗИЛА: Од 8:00 часот воведена е забрана за ТМВ на патниот правец крак Маврово- Дебар. СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по влажни коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. ВНИМАТЕЛНО: АМСМ препорачува прилагодена брзина на ...

Read More »

Состојба на Патиштата, Вторник, 11.02.2020

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по претежно суви коловози, со исклучок на осојничавите места. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. ВНИМАТЕЛНО: АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, ...

Read More »

Состојба на Патиштата, Понеделник, 10.02.2020

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по претежно суви коловози, со исклучок на осојничавите места. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. ВНИМАТЕЛНО: АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, ...

Read More »

Состојба на Патиштата, Четврток, 06.02.2020

Од 07:55ч на патниот правец Прилеп – Кавадарци преку планинскиот превој Плетвар задолжителна е употреба на зимска опрема за тешките товарни возила. За останатите видови на возила сообраќајот се одвива непречено во зимски услови. На 06.02. 2020 г.од 08:15 ч. сообраќајот на регионалниот пат „Тетово-Попова шапка“, кој поради наноси од снег од с.Лисец-Попова шапка беше во прекин во двата правци, ...

Read More »

Состојба на Патиштата, Вторник, 04.02.2020

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ПРЕКИН НА СООБРАЌАЈ: : Прекин на сообраќајот на 04,02,2020 г.(денес) од 12.00 до 15.00 часот поради изведување градежни работи (минирање) во време трање од 15-20 минути на патниот правец Кичево-Охрид на делот Пресека-Врбјани. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска ...

Read More »

Состојба на Патиштата, Петок, 31.01.2020

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. ИНФОРМАЦИЈА: Од 30.12.2019 реконструкцијата на мостот на Вардар кај с. Пепелиште на патниот правец Неготино – Лакавица е завршена. Сообраќајот се одвива нормално за сите видови ...

Read More »

Состојба на Патиштата, Четврток, 30.01.2020

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. ИНФОРМАЦИЈА: Од 30.12.2019 реконструкцијата на мостот на Вардар кај с. Пепелиште на патниот правец Неготино – Лакавица е завршена. Сообраќајот се одвива нормално за сите видови на ...

Read More »

Состојба на Патиштата, Среда, 29.01.2020

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. НАМАЛЕНА ВИДЛИВОСТ: Поради појава на магла на патот Катланово – Велес видливоста е намалена од 50 до100м. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. ИНФОРМАЦИЈА: Од 30.12.2019 реконструкцијата на мостот на Вардар кај ...

Read More »

Состојба на Патиштата, Вторник, 28.01.2020

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. НАМАЛЕНА ВИДЛИВОСТ: Поради појава на магла на патот Катланово – Велес видливоста е намалена од 50 до100м. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. ИНФОРМАЦИЈА: Од 30.12.2019 реконструкцијата на мостот на Вардар кај ...

Read More »