Состојба на Патиштата

Состојба на Патиштата, Четврток, 05.07.2018

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините. АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите ...

Read More »

Услови на Патиштата, Среда, 04.07.2018

ВАЖНО – ПРЕКИН НА СООБРАЌАЈ: Од 09:25 ч поради штрајк на патот Градско – Прилеп, сообраќајот е во прекин за сите возила и во двата правца. Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа ...

Read More »