Мицкоски и Николоски: Поддршка и Мобилизација во Швајцарија за Изборната Победа

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, потпретседателот на партијата Александар Николоски и членот на Извршниот комитет Драган Ковачки во саботата ја започнаа дводневната посета на Швајцарија.

На првиот ден од посетата тие во Женева се сретнаа со шефовите на многу комитети на ВМРО-ДПМНЕ со седиште во Европа.

„Навистина има исклучително квалитетна атмосфера. Луѓето се мотивирани. Тие ја сакаат својата татковина Македонија и се подготвени да дадат се од себе во наредниот период за да ја победиме коалицијата СДСМ-ДУИ“, рече Мицкоски.

Како што додаде, потребна е највисока можна мобилизација на дијаспората во однос на нејзиното гласање на изборите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*