Состојба на патиштата 16.01.2024

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно во зимски услови, по наместа влажни коловози.

Слаби врнежи од снег има на Попова Шапка и Маврово.Магла со видливост до 50м во Крушево.

На одредени патни правци кои поминуват низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони.

ЈП Македонијапат апелира на внимателно управување со возилата, почитување на поставената сообраќајна сигнализација,како и прилагодување на брзината спрема условите на патот.

Дежурните екипи на ЈП МАКЕДОНИЈАПАТ се постојано на терен и ги одржуваат сите патни правци проодни.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*