Состојба на патиштата 25.12.2023

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно во зимски услови, по наместа влажни коловози.

Намалена видливост поради појава на магла од 50 до 100 метри има на патниот правец Скопје – Демир Капија.

ЈП Македонијапат апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината спрема условите на патот.

По усеците и клисурите можна е појава на поситни одрони кои редовно се чистат.

Дежурните екипи на ЈП МАКЕДОНИЈАПАТ се постојано на терен и ги одржуваат сите патни правци проодни.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*