Состојба на Патиштата, 22.09.2020

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено  пo  суви коловози.

На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони..

ЈП Македонијапат апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината  спрема условите на патот.

Дежурните екипи на ЈП МАКЕДОНИЈАПАТ  се постојано на терен и ги одржуваат сите патни правци проодни.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*