Состојба на Патиштата, Вторник, 04.02.2020

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози.

ПРЕКИН НА СООБРАЌАЈ: : Прекин на сообраќајот на 04,02,2020 г.(денес) од 12.00 до 15.00 часот поради изведување градежни работи (минирање) во време трање од 15-20 минути на патниот правец Кичево-Охрид на делот Пресека-Врбјани.

ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*